mid2
Jonida Vokshi: E vërteta e lidhjes me Capital T
Sunday, 11 December 2016

Tags: Albania   Capital   General  

Lajmi se Jonida Vokshi kishte nisur një lidhje me Capital T ishte kryefjala e shtypit rozë javën e shkuar, dhe si për ta bere edhe me te besuar,u fol se “shkuesja” ishte Elvana Gjata,mikeshe e ngishte e Jonidës. ikub# 1612100071
More...

Soni Malaj: Më kanë censuruar në “Kënga Magjike”
Sunday, 11 December 2016

Tags: Albania   Me   General  

E kishim harruar këtë përkufizim aq te përdorur ne kohen e diktaturës, kur arti ne përgjithësi censurohej kur nuk ishte ne përputhje me mësimet e Partisë dhe te shokut Enver, por mesa duket censura është ende ne qarkullim. ikub# 1612100072
More...

Rama dhe Linda argëtojnë Zahon për festat e fundvitit
Sunday, 11 December 2016

Tags: Albania   General  

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij Linda iu bashkuan mbrëmjen e djeshme atmosferës festive të kryeqytetit. ikub# 1612100074
More...

Është italiane politikania më e bukur në botë
Sunday, 11 December 2016

Tags: Albania   General  

Website amerikan “Sportrichlist.com” ka shpallur deputeten italiane të partisë Forza Italia, Mara Carfagna si politikanen më seksi në botë ikub# 1612100075
More...

Tax-News.com: US Business Groups Add To Calls For DTA Approvals
Sunday, 11 December 2016

Tags: Approvals   Business   Calls   For   Groups   News   Tax   Tax   To   To   TO   US   Us   Taxes  

Tax-News.com: In a February 20 letter to US Senate Majority Leader Mitch McConnell, the National Foreign Trade Council and other leading business organizations urged action on pending bilateral double taxation agreements and protocols.
More...

Latest News
Popular
Countries